Blomsterbutik Trollhättan INTERFLORA BLOMHUSET

Interflora-partnerflorist till din tjänst alla dagar i veckan

4.6/5 (131 omdömen)
Interflora Blomhuset
Öppet idag 10:00-14:00
📍
Interflora Blomhuset
Kungsgatan 111, Trollhättan
Interflora Blomhuset
Kungsgatan 111, Trollhättan
Öppettider
09:00-18:00 Måndag
09:00-18:00 Tisdag
09:00-18:00 Onsdag
09:00-18:00 Torsdag
09:00-18:00 Fredag
10:00-14:00 Lördag
10:00-14:00 Söndag

Interflora Blomhuset levererar dina blommor runt Trollhättan

En florist i Interflora-nätverket kan leverera dina blommor i dessa närliggande städer.

Buketter och blomsterarrangemang från Interflora-nätverket

Din blomsterbutik i Trollhättan

Interflora Blomhuset bygger på sitt partnerskap med Interflora, det ledande nätverket för blomsterförmedling, för att garantera dig en förstklassig service.

Interflora Blomhuset är en hantverksflorist belägen i Trollhättan. Med fokus på färskhet och kreativitet skapas varje blomsterarrangemang med omsorg för att följa med dina mest värdefulla stunder. Besök butiken eller beställ online för hemleverans samma dag.

Interflora Blomhuset är en del av Interflora-nätverket, vilket garanterar blommor och växter av oklanderlig färskhet, personlig rådgivning och alltid punktliga leveranser.

Interflora-kundomdömen

4.6
131 verifierade omdömen

De har fått blommor eller växter levererade av Interflora

Fick levererat till julafton

Fick levererat till julafton. De som fick dem blev så glada över den fina buketten.

28/12/2025

Allt fungerade perfekt.

Allt fungerade perfekt.

21/10/2025

Smidigt och enkelt

Smidigt och enkelt. Blomster handeln ringde och meddelade att de inte hade alla blommor som var på bilden, frågande om de varvid att lägga till andra. Underbar service👍

11/04/2026

Lätt att beställa och levererades i tid

Lätt att beställa och levererades i tid

27/02/2026

Urval av kundomdömen från Trustpilot. Se alla Interflora-omdömen på Trustpilot

Vanliga frågor om floristen Interflora Blomhuset

Vilka är öppettiderna för Interflora Blomhuset?

Öppettiderna för Interflora Blomhuset visas på den här sidan. Beställning online är möjlig 24/7 — leveransen sker enligt floristens öppettider.

Hur kontaktar jag Interflora Blomhuset?

Du hittar telefonnumret och adressen för Interflora Blomhuset högst upp på sidan. Du kan också beställa direkt online.

Vilka tjänster erbjuder Interflora Blomhuset?

Interflora Blomhuset erbjuder ett brett utbud av blomsterarrangemang : buketter för vardag och fest, krukväxter, begravningsblommor, presentkort och företagsblommor.

Kan Interflora Blomhuset leverera samma dag?

Ja, Interflora Blomhuset erbjuder leverans samma dag för beställningar lagda före kl. 14 på vardagar.

Vilket leveransområde täcker Interflora Blomhuset?

Leveranszonen för Interflora Blomhuset visas på sidan. Den täcker vanligtvis staden och dess närliggande områden. För specifika postnummer, kontrollera direkt med floristen.

Är Interflora Blomhuset en certifierad Interflora-florist?

Ja, Interflora Blomhuset är en officiell partnerflorist i Interflora-nätverket. Det innebär en kvalitetsgaranti, leveranspålitlighet och tillgång till Interfloras hela sortiment.

Kan jag återlämna blommor om jag inte är nöjd?

Interflora garanterar färskhet och kvalitet på alla buketter. Om du inte är nöjd med din leverans, kontakta Interflora Blomhuset direkt eller Interfloras kundservice för en tillfredsställande lösning.

Blomstrande inspiration